Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Rajd Baby Jagi - 19.05.2007 r.
Na początku kwietnia 2017 roku Lioni z LC Kraków Stare Miasto, LC Kraków Bona Sforza i LC Kraków Śródmieście odwiedzili niektóre miejsca w środkowych... więcej
20/04/2017
Do tradycji już przechodzą świątecznie spotkania krakowskich klubów Lions. W tym roku miało ono miejsce 8 grudnia 2014 r. w gościnnych salach,... więcej
08/12/2014
19 maja 2014 r. członkinie LC Kraków Bona Sforza świętowały jubileusz 10 rocznicy powstania Klubu. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .... więcej
19/05/2014
18 czerwca 2012 roku w Klubie nastąpiła uroczysta "zmiana warty" - pożegnanie starego Zarządu i zaprzysiężenie nowego. Wspólnie z licznymi gośćmi... więcej
18/06/2012
Wieczór 15 grudnia 2011 roku spędziłyśmy razem wykorzystując tę okazję na złożenie sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Wydarzeniem stało się... więcej
15/12/2011
W dniu 16 grudnia 2009 r., jak co roku w restauracji Avanti zorganizowałyśmy wigilię Lions Club Kraków Bona Sforza. Tym razem w świątecznej oprawie i... więcej
16/12/2009
Słoneczne poniedziałkowe popołudnie, stateczek na Wiśle, wijącej się wokół Krakowa, radosna zieleń wiosny dookoła....  Pięć lat minęło od... więcej
15/06/2009
W czasie XVI Krajowej Konwencji Lions w Krakowie, uczestniczący w niej goście z Włoch z Okręgu 108Ib2 zaproponowali nawiązanie współpracy z klubami... więcej
25/05/2008
Z wielką satysfakcją informuję o oficjalnym przyjęciu w dniu 12 maja 2008 roku do grona naszego LC Kraków Bona Sforza trzech nowych Koleżanek (po... więcej
12/05/2008
19/05/2007
W dniu 06 listopada 2006 roku z inicjatywy Lions Club Kraków Bona Sforza w Domu Polonii miało miejsce ciekawe spotkanie najaktywniejszych kobiet... więcej
26/11/2006
Członkinie LC Kraków Bona Sforza 15 września 2006 r. w Rynku Głównym w Krakowie wzięły udział w IV Święcie Organizacji Pozarządowych.  Jako... więcej
15/09/2006

Rajd Baby Jagi - 19.05.2007 r.

W sobotę 19 maja 2007 roku wraz z Violą Płonką brałyśmy udział jako „Lwice” w VII Rajdzie Baby Jagi, organizowanym przez krakowskie Soroptimistki. Ubawiłyśmy się, tak jak całe towarzystwo - świetnie.
Impreza godna polecenia - może w jakimś innym mieście  Polski któryś z Klubów zorganizowałby podobną jako rajd LIONS? Jest to świetny pomysł Soroptimistek krakowskich, realizowany od ośmiu lat. W tym roku brały w niej udział 24 załogi samochodowe.
Bardzo medialna impreza, która świetnie promuje działalność stowarzyszenia i umożliwia pozyskanie środków na działalność statutową. Organizatorzy pobierają za udział w rajdzie opłaty (500 zł od załogi). Mnóstwo firm zgłasza chęć uczestniczenia w nim, promując swoje firmy i przedsięwzięcie stowarzyszenia.
Rajd służy popularyzacji bezpiecznej jazdy, pozwala sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą, a pokonywanie trasy i prób sportowych wyzwala sporą dawkę adrenaliny i daje masę przyjemności. Dodatkową atrakcją rajdu są cudownie barwne przebrania załóg oraz wyjątkowo „ustrojone" samochody.
Warunkiem wzięcia udziału jest ukończenie 18 lat, posiadanie prawa jazdy oraz „BYCIE KOBIETĄ", bo to ona właśnie zasiada za kółkiem. Obok, jako pilot ...... płeć dowolna!!!
Regulamin, trasę i próby sportowe przygotowują profesjonalni sędziowie. Samochody dzielone są na kategorie wg pojemności silnika.
Najlepsza załoga otrzymuje wieniec laurowy, puchar i nagrody, a załoga, która przyjedzie na metę ostatnia – honorowana jest nagrodą specjalną.
My wystartowałyśmy dla zabawy i podtrzymywania współpracy z klubem Soroptimist, z którym mamy niepisaną umowę uczestnictwa w imprezach organizowanych przez nasze kluby (m.in. dostałyśmy od nich fanty na loterię na bal w Wieliczce, brały też udział w tym balu.) Jechałyśmy bardzo ambitnie, ale jako że zaraz po otrzymaniu regulaminu i profesjonalnie przygotowanej trasy rajdu:

1. udzielałyśmy wywiadów dla radio, telewizji i prasy,
  2. miałyśmy numer startowy "2"
  3. nie zdążyłyśmy przeczytać regulaminu

okazało się, że nasza ambitna jazda i wcześniejsze niż przewidziane czasy pokonywania poszczególnych etapów, zaowocowały największą ilością punktów karnych i ..... zajęłyśmy ostatnie miejsce, choć przyjechałyśmy jako pierwsze.
Ale zabawa była super!

Prezydent Klubu kadencji 2006/2007