Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » I. Koktail Artystyczno-Towarzyski LIONS - 16.10.2011 r.
Lions Club Kraków Bona Sforza zorganizował 18 listopada 2012 r. II Koktajl Artystyczno-Towarzyski w Hotelu Galaxy w Krakowie. Główną organizatorką i pomysłodawczynią była Viola Płonka, która wykonała... więcej
19/11/2012
06/10/2011
W dniach 2-3 grudnia 2009 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został zorganizowany kolejny (piąty) ANIELSKI KIERMASZ CHARYTATYWNY na rzecz remontowanego przez LC Kraków Bona Sforza... więcej
03/12/2009
Z największą radością dzielę się z moimi Przyjaciółmi wiadomością, że na moim sobotnim urodzinowym wernisażu wespół-w-zespół uzbieraliśmy do skarbonki DOMU NADZIEI w Krakowie-Nowej Hucie co... więcej
17/11/2009

I. Koktail Artystyczno-Towarzyski LIONS - 16.10.2011 r.

W dniu 16 października 2011 roku w Krakowie w Hotelu Galaxy miało miejsce wielkie wydarzenie przygotowane i zorganizowane przez Violettę Płonkę i Łucję Kłańską-Kanarek z Lions Club Kraków Bona Sforza: I. Koktail Artystyczno Towarzyski.
Głównym celem spotkania było wypromowanie Lions Klubu Kraków Bona Sforza, zaprezentowanie naszych dokonań w działalności charytatywnej, a także poruszenie i rozpropagowanie problemu rannych i poszkodowanych żołnierzy Sił Pokojowych na Misjach poza granicami naszego Kraju.
Wytworne wnętrza sali Hotelu Galaxy ozdobiły obrazy Artystki Łucji Kłańskiej-Kanarek, która od lat znana jest ze swojej działalności charytatywnej w Krakowie, a na swoich wernisażach zamiast kwiatów prosi o datki do słynnej  skarbonki na rzecz niepełnosprawnych dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski z "Domu Nadziei"
Specjalnie na nasz Koktail przyjechał z Warszawy Sebastian Mikosz, autor książki "Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych", by mimo licznych obowiązków zawodowych uświetnić ten wieczór i usatysfakcjonować swym autografem długa kolejkę Czytelników, a pieniądze ze promocyjnej sprzedaży książki przeznaczył dla Lions Club Kraków Bona Sforza.
Na Koktail przybyło około 300 znamienitych zaproszonych osób, wśród których miałyśmy honor gościć Dowódcę Operacyjnych Sił Zbrojnych RP Generał Broni Edwarda Gruszkę z Małżonką, hierarchów Kościelnych: Ks. Biskupa Tadeusza Pieronka i Ks. Infułata Jerzego Bryłę, przedstawicieli władz Bractwa Kurkowego: Panów Leszka Gołdę - Starszego Bractwa Kurkowego, Józefa Hojdę - Króla Kurkowego A.D.2011 oraz Piotra Mikosza - Marszałka Bractwa Kurkowego i jednocześnie Past Prezydenta LC Kraków Stare Miasto.
W wieczorze uczestniczyły dzieci z Domu Nadziei oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju.
Skarbonkę zapełniły datki na rzecz podopiecznych Klubu w kwocie ok. 7000 zł, a wielu obecnych gości zadeklarowało swoją pomoc w naszej dalszej działalności klubowej.
Nasz wieczór odbił się szerokim echem w Krakowie. Lokalna Telewizja poświęciła w Wiadomościach ponad 2-minutowy spot, w którym pokazano efekty działalności naszego Klubu na rzecz "Domu Nadziei". Materiał o wieczorze ukazał się również na łamach poczytnej "Gazecie Krakowskiej".
Chciałabym tą drogą złożyć wielkie podziękowania dla Lion Violetty Płonki, za pomysł, przygotowanie i zrealizowanie tak dużego przedsięwzięcia promującego ruch Lions, za zdobycie sponsorów i stworzenie z tego wieczoru wydarzenia o tak wielkiej randze towarzyskiej i charytatywnej. Viola włożyła w ten wieczór całe swoje serce i zaangażowała swoją całą Rodzinę, Przyjaciół i Znajomych związanych z Jej działalnością zawodową.
Łucji Kłańskiej-Kanarek dziękuję za uświetnienie imprezy swoimi uroczymi krakowskimi obrazami, buszowanie ze skarbonką wśród gości stworzenie ciepłej, radosnej atmosfery, w której liczni "fani" jej twórczości hojnie przyczynili się do współfinansowania naszej działalności charytatywnej.
Piotrowi Mikoszowi dziękuję za współpracę, zaproszenie znamienitych Braci Kurkowych i pozyskanie ich do współdziałania z Lionami.
Lionowi Jackowi Legendziewiczowi z LC Kraków Stare Miasto, prezesowi Hotelu Galaxy dziękuję za sponsoring i udostępnienie nam swoich eleganckich wnętrz.

tekst i zdjęcia: Maria Blicharska
Prezydent Klubu kadencji 2006/2007