Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność charytatywna » Działalność » działalność charytatywna » Z życia Klubu
Lions Club Kraków Bona Sforza włączył się aktywnie we wsparcie walki z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne: dla krakowskiego... więcej
10/04/2020
W niedzielę 11 września 2016 Lions Club Kraków Bona Sforza zorganizował festyn w "Rogatym Rancho" w Zabierzowie, miejscu znanym rodzinom z dziećmi z... więcej
11/09/2016
10/01/2015
Październikowa impreza zorganizowana przez Lions Club Kraków Bona Sforza  pod nazwą "I. Koktajl Artystyczno-Towarzyski" ... więcej
12/12/2011
4 listopada 2011 roku odbyły się uroczyste obchody 10-lecia Domu Nadziei, w których z dużą przyjemnością uczestniczyłyśmy. Tym większą, że... więcej
04/11/2011
LC Kraków Bona Sforza, klub zrzeszający kobiety energiczne i bardzo wrażliwe, ilekroć pomóc może – pomaga, czyniąc to sprawnie i z największym dla... więcej
20/09/2010
W dniu 25 maja 2010 roku Stowarzyszenie Lions Club Kraków Bona Sforza otrzymało list od pani Sylwii Rynduch mieszkanki... więcej
30/08/2010
14.04.2010 r. godzina14:00 – tę datę długo będziemy pamiętać w naszym Klubie. Nareszcie chore dzieci, podopieczni Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół... więcej
14/04/2010
LC Kraków Bona Sforza dla dzieci z Domu Nadziei w wynajętej Sali Domu Kultury. Z magicznych sztuczek mistrza, dzieciom najwięcej radości sprawił... więcej
12/12/2009
Czlonkinie LC Kraków Bona Sforza zorganizowały 9 grudnia 2006 roku dla dzieci z "Domu Nadziei" w Krakowie-Nowej Hucie spotkanie... więcej
09/12/2006
To już piąty raz podopiecznym dzieciom specjalnej troski Lions Club Kraków Bona Sforza pomaga w organizacji Mikołaja. Jest to wyjątkowa... więcej
09/12/2006
Podajcie im rękę – a  wstaną Darujcie im uśmiech - rozkwitną Wydarzyło się to w Krakowie, 30 maja 2006 r. prezydent miasta prof. Jacek... więcej
30/05/2006

Z życia Klubu

Lions Club Kraków Bona Sforza w 11-tym roku swojego istnienia działa i ma się dobrze pod przewodnictwem Krystyny Herzig. Nasza Prezydent Krysia jednocześnie pełni funkcję przewodniczącej Strefy Galicyjskiej i przewodniczy Regionowi Południowo-Wschodniemu.
W bieżącej kadencji dla pozyskania środków zorganizowałyśmy kolejną Szafoczystkę. Tym razem był to swap pod hasłem „Karnawałowa Szafa” i można było wymienić swoją garderobę balową i wizytową.
Pozyskane środki przekazujemy dla ciągle wiele potrzebującego „Domu Nadziei”, który obserwujemy i mamy satysfakcję, że służy co raz to większej liczbie potrzebujących dzieci.
W październiku 2014 roku udało nam się pozyskać sponsora, który sfinansował ocieplenie i otynkowanie elewacji, kończąc tym samym remont zrujnowanego budynku, przekazanego przez Miasto Kraków dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Krakowie-Nowej Hucie.
Zdjęcia obrazują efekt naszej kilkuletniej pracy. Pewnie ilość pozyskanych przez nas pieniędzy jest minimalna w porównaniu do rzeczywistych poniesionych kosztów, ale naszym sukcesem jest zdobycie sponsorów, którzy zaufali nam – Lwicom i sfinansowali lub przekazali nieodpłatnie materiały i meble lub też fizycznie wykonali prace remontowe.
Co roku organizujemy dla dzieci z Domu Nadziei prezenty mikołajowe. W 2014 roku Mikołaj był wyjątkowo hojny, a to za sprawą zorganizowanej wspólnej Wigilii przez LC Kraków Stare Miasto dla wszystkich krakowskich klubów Lions w hotelu Galaxy. Jednym z warunków uczestnictwa było przyniesienie paczki z prezentami, które w tym roku były przeznaczone dla beneficjenta naszego klubu - dzieci z Domu Nadziei. Z ubiegłorocznej Wigilii Lionów krakowskich prezentami dysponował LC Kraków Stare Miasto dla swoich podopiecznych.
Z inicjatywy Krystyny Herzig odbywają się cykliczne spotkania zarządów krakowskich Klubów Lions i Klubów Rotary. Intencją tych spotkań jest podjęcie wspólnych przedsięwzięć naszych Stowarzyszeń, aby wyraźniej zaistnieć w naszym mieście jako organizacje o charakterze charytatywnym. Informujemy się nawzajem i zapraszamy na organizowane imprezy. W kwietniu br. planowany jest wspólny piknik Lionów i Rotrian.
Współpracujemy z krakowskimi klubami nad przygotowaniem kolejnej edycji Lions World Song Festival for the Blind. Zainteresowanie zagranicznych Klubów Lions jest duże. Polscy chętni do udziału uzdolnieni niewidomi nie mogą znaleźć wspomagających Klubów Lions. Szkoda, ponieważ pierwszy Festiwal zakończył się sukcesem dzięki determinacji kilkunastu osób i w efekcie my - Lioni byliśmy z tego bardzo dumni, choć wielu z nas nie wierzyło, że może się ten projekt udać.

Past Prezydent LC Kraków Bona Sforza